Kurs wyprzedany

Czas trwania: 2 dni

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ

Patrz oczyma, fotografuj sercem.

David duChemin

Zdjęcia ze ślubu to pamiątka jedyna w swoim rodzaju. Na przestrzeni lat fotografia ślubna ewoluowała i odeszła od klasycznych ślubnych portretów. Obecnie jest to raczej reportaż pokazujący emocje, które towarzyszą Młodej Parze oraz ich bliskim. Rola fotografa jest tutaj szczególnie trudna: różne sytuacje, różne plany oświetleniowe, ciągła gotowość do fotografowania przez kilkanaście godzin. Umiejętność przekazania emocji, upamiętnienie chwil, których nie można powtórzyć. Precyzja kadrowania i dbałość o ekspozycję są szczególnie ważne w tym rodzaju fotografii. Ten materiał ma ogromną wartość emocjonalną dla Młodej Pary. Fotograf powinien w sposób dyskretny udokumentować wydarzenia tego dnia. Jednak pełen artyzm fotografii ślubnej możemy zaobserwować w trakcie sesji plenerowej. Tę ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia fotografa.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeżeli:

 • znasz podstawową obsługę aparatu fotograficznego,
 • wiesz, w jaki sposób wykorzystywać różne rodzaje kompozycji,
 • umiesz posługiwać się lampą błyskową,
 • chcesz nauczyć się jak radzić sobie w różnych warunkach oświetleniowych,
 • chcesz dowiedzieć się jak w niekonwencjonalny sposób uwiecznić wyjątkowe chwile uroczystości ślubnej,
 • chcesz dowiedzieć się jak stworzyć ciekawą sesje plenerową oraz jak wykorzystać potencjał miejsca,
 • chcesz poznać sposób pracy fotografa ślubnego,
 • chcesz dowiedzieć się  jak rozpocząć działalność fotografa ślubnego,

to ten kurs jest dla Ciebie. Zapisz się już dziś.

Dowiesz się:

 • jaki sprzęt fotograficzny wybrać na początek – jak dobrać aparat i obiektywy oraz jak planować dalsze zakupy,
 • dlaczego warto stosować obiektywy stałoogniskowe i dlaczego zoomy bywają przydatne,
 • jak budować portfolio; jak pozyskać pierwsze i kolejne zlecenia,
 • jak przygotować się do pracy,
 • które momenty ceremonii są kluczowe i jak je odpowiednio uchwycić w obiektywie (przygotowania do ślubu, ślub i wesele),
 • jak selekcjonować i edytować fotografie,
 • w jaki sposób archiwizować swoje prace,
 • jak wykorzystać światło sztuczne i zastane w trakcie wykonywania zlecenia,
 • jak odpowiednio współpracować z Parą Młodą,
 • jak sprawić by sesje plenerowe były ciekawe i dopasowane do potrzeb Pary Młodej,
 • jak dopracować materiał, aby był gotowy do przekazania Młodej Parze.

WARSZTATY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW*

Harmonogram może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

 

DZIEŃ PIERWSZY: 10:00-18:00

W pierwszej części warsztatów skupimy się na dniu ślubu. Potężna pigułka wiedzy na temat tego jak fotografować dzień ślubu od przygotowań do oczepin włącznie. Jakiego sprzętu używać i w jakich momentach, jakie „patenty” stosować w poszczególnych etapach, aby nasze zdjęcia wyróżniały się i aby klient był zadowolony z tego jak go obsłużyliśmy. Omówimy także jak zachowywać się, poruszać i jak kadrować w czasie ceremonii ślubnej w kościele, żeby nie przeszkadzać w przebiegu liturgii, a jednocześnie dobrze ująć najważniejsze chwile.

W pierwszym dniu omówimy:

 • Zdjęcia grupowe i rodzinne – kiedy i czy w ogóle je wykonywać.
 • Co warto podpowiedzieć Parze Młodej w poszczególnych momentach ślubu, by mieć jak najlepszy materiał, a jednocześnie by Para cieszyła się, że to właśnie My jesteśmy przy nich w dniu ślubu.
 • Współpraca z kamerzystami, obsługą sali, zespołem/DJ-em, czyli jak nie przeszkadzać innym w pracy i jak sprawić by inni nie przeszkadzali nam.
 • Drugi fotograf i pomocnik fotografa głównego. Omówimy jak zdobyć taką osobę, jak i kiedy może ona pomóc przy wykonywaniu zdjęć w kościele, na sali weselnej i w plenerze.
 • Wykorzystanie lamp błyskowych i światła ciągłego w dniu ślubu.

 

MARKETING FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

W kolejnej części omówimy stronę marketingową fotografii ślubnej.

Jak sprawić by klient właśnie nas wybrał i aby w ogóle o nas usłyszał/przeczytał.

Jak powinna wyglądać strona internetowa, jak fanpage, jak profil na Instagramie.

Czy warto pojawiać się na targach ślubnych i czy warto inwestować w tą formę reklamy.

Reklama szeptana, czyli jak sprawić by klient do nas wracał i namawiał innych na korzystanie z naszych usług.

Jak wybrnąć z trudnych sytuacji między nami, a klientem. Sztuka reagowania na sytuacje podbramkowe, czyli co robić by dogadać się nawet z „tzw. Trudnym klientem”.

Pod koniec dnia omówimy aspekty techniczne. Jakich programów używać by jak najefektywniej selekcjonować i obrabiać zdjęcia. Jak przechowywać zdjęcia, jak robić backup.

W jakiej formie przekazywać zdjęcia klientom. Przejrzymy i omówimy produkty wybranych najlepszych producentów albumów ślubnych i fotoksiążek.

 

WARSZTAT FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Sztuka improwizacji, czyli jak reagować na warunki, zdarzenia i światło pojawiające się na ślubie/plenerze ślubnym.

Omówimy i nauczymy się jak wykorzystać potencjał miejsc, w których fotografujemy w dniu ślubu. Na drodze fotografa ślubnego stają zarówno miejsca naturalnie piękne, jak i trudne, niewielkie przestrzenie. Jak poradzić sobie w bardzo różnych warunkach zarówno lokalowych jak i oświetleniowych. Kiedy warto użyć dodatkowego oświetlenia, a kiedy i dlaczego wykorzystywać światło zastane.

Przygotowania do ślubu – fotografować czy nie? Jakie są zalety i co warto ująć, jeśli fotografujemy przygotowania. Jakich sposobów użyć by kadry nie były nudne.

Nauczymy się, jakie obiektywy i dlaczego warto mieć ze sobą w danym momencie i czasie. Pokażemy jak wykorzystać ich potencjał i jakie mają zalety i wady.

Omówimy jak wzbudzić zaufanie pary młodej już na etapie wyboru fotografa. Jak i gdzie warto pokazywać swoje zdjęcia.

 

DZIEŃ DRUGI: 10:00-16:00

W dniu drugim skupimy się na sesjach plenerowych oraz w drugiej części dnia na obróbce zdjęć.

 

SESJA ŚLUBNA

Zaczniemy od pokazu i omówienia tego jak powstały wysoko oceniane zdjęcia plenerowe. Dowiemy się jak doszło do wyboru miejsca sesji i dlaczego akurat dana para miała sesję w tym, a nie innym miejscu.

Czy i kiedy wykorzystywać w plenerze lampy błyskowe, światło ciągłe i jak poprawnie mieszać je ze światłem zastanym. Czy, kiedy i w jaki sposób używać blendy i innych pomocy podczas sesji.

Dowiemy się jak wykorzystać podczas sesji dane miejsce i jego walory. Niestandardowe miejsca na sesje zdjęciowe – czyli wszystko o nietypowych sesjach ślubnych. Jak fotografować w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Włoszech, Szkocji itp.

Czy i jak używać drona na sesjach ślubnych. Jakich dronów używać, kiedy, gdzie i w jaki sposób robić to legalnie zarówno w Polsce jak i za granicą.

Logistyka wyjazdów na sesje zagraniczne, czyli jak obniżyć koszty podróży i pobytu na sesji zagranicznej. Omówimy i pokażemy na przykładzie jak od A do Z zorganizować taką sesję. Pokażemy i omówimy kilka pięknych miejsc, do których można dojechać samochodem oraz takich, do których można dolecieć.

Następnie wykonamy sesję zdjęciową pary, która pokaże jak wykorzystać do zdjęć zaledwie fragment miasta i wnętrze. Na bieżąco będziemy improwizować i wykorzystywać z pozoru mało fotogeniczne miejsce niedaleko od sali wykładowej.

OBRÓBKA ZDJĘĆ

W drugiej części dnia nauczymy się jak wykorzystać potencjał plików RAW i dokonamy obróbki kilku zdjęć z sesji plenerowej.

Ciekawa czerń i biel na zdjęciach ślubnych, czyli dowiemy się jak dobrze konwertować zdjęcie do czerni i bieli oraz jak sprawić by takie zdjęcia wyglądały atrakcyjnie.

Pokażemy jak szybko retuszować zdjęcie, jak obrabiać selektywnie, jak wykorzystać warstwy, jak działają i do czego są przydatne najważniejsze narzędzia w popularnych programach do obróbki zdjęć.

Pokażemy jak poprawnie obrabiać zdjęcia kolorowe i spróbujemy wyznaczyć granicę bólu estetycznego, której przekraczać nie wolno.

Po każdym dniu wykładowym będzie możliwość konsultacji i rozmów z wykładowcą, który może przyjrzeć się portfolio, a także odpowie na pytania o charakterze indywidualnym.

 

 • Topowy sprzęt marki Canon
 • Opiekę profesjonalnego fotografa
 • Sesję z Młodą Parą
 • Dyplom potwierdzający ukończenie kursu
 • Dobrą zabawę i przyjazną atmosferę
 • Kawę i poczęstunek

Uczestnicy kursu mają możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu firmy Canon (wymagana własna karta pamięci SD/CF).

Każdy kurs w naszej ofercie prowadzony jest przez cenionych i doświadczonych fotografów.

Ten kurs poprowadzą:

Weź swój aparat, najlepiej pracować na własnym sprzęcie – później właśnie nim będziesz tworzył swoje wyjątkowe fotografie. Pamiętaj, żeby naładować akumulator i zabrać kartę pamięci. Ważne jest, aby Uczestnik kursu znał obsługę swojego aparatu oraz podstawy fotografii. Te umiejętności zdobędziesz na kursach: Obsługa aparatu fotograficznego oraz Podstawy fotografii.

Kurs 2 dniowy

Minimalna liczba Uczestników: 7 osób

Maksymalna liczba Uczestników: 9 osób

Kameralna grupa!

 

30-31 maj 2020 Warszawa